windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Samsung ma pomysł na holograficzny ekran smartfona? Taki może być Galaxy One!

Samsung jest w tej chwili niekwestionowanym liderem rynku smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Huawei, przez swoje problemy już nie depcze Koreańczykom po piętach, a Xiaomi nadal pozostaje za nimi daleko w tyle. W związku z tym, gigant może pozwolić sobie na śmiałe posunięcia i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Takie z kolei mają szansę na rynkowy debiut z kolejną generacją linii Galaxy S (lub też Galaxy One).

Jak się okazuje, Samsung ma podobno pracować nad holograficznym wyświetlaczem dedykowanym swoim nadchodzącym flagowcom. Na rynek miałby on trafić w postaci dedykowanego etui dla Galaxy One (?) oraz specjalnej stacji dokującej. Etui owo, miałoby być rozwinięciem koncepcji Flip Cover. Po uniesieniu frontowej szybki, możliwe byłoby wyświetlanie na niej w postaci swoistego hologramu np. powiadomień ze smartfona. Stacja dokująca natomiast miałaby zaoferować wyświetlanie najważniejszych informacji na rzutowanym dzięki specjalnej technologii ekranie holograficznym.

Póki co Samsung nie komentuje tych doniesień. Myślę, że jeśli koncern z Korei na poważnie zechce wprowadzić na rynek tego typu rozwiązania, to pierwsze, poważniejsze przecieki w tej kwestii powinny trafić do sieci jeszcze w tym roku. Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: Let’s Go Digital