windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Surface Surface Phone Urzadzenia Windows 10 Windows Lite

Microsoft wraca do gry! Niezwykłe smartfon i tablet w sprzedaży w przyszłym roku!

Dzisiejsza konferencja Microsoftu przyniosła nam nie tylko prezentację nowych tabletów i laptopa z rodziny Surface. Koncern z Redmond pokazał nam swoją wizję przyszłości na rynku urządzeń mobilnych. Poznaliśmy Surface Neo oraz Surface Duo, które mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku. I muszę przyznać, że taka wizja bardzo do mnie przemawia.

Microsoft nie zamierza się bawić w elastyczne i składane urządzenia. Zamiast tego chce nam zaoferować wyposażenie w dwa ekrany (połączone specjalnymi zawiasami) tablet i… smartfona. Tablet nosi w tej chwili nazwę Surface Neo. Ma pracować pod kontrolą Windowsa 10X przystosowanego do pracy z tego typu urządzeniami. Zaoferuje dwa ekrany o przekątnej 9″ każdy oraz dedykowaną klawiaturę dzięki której będzie można go używać do różnych celów i w różnych konfiguracjach. Microsoft pokazał też smartfona pracującego w oparciu o Androida ( z certyfikacją Google!) również wyposażonego w dwa ekrany. Nosi on nazwę Surface Duo i przez koncern z Redmond określany jest mianem „komputera o kieszonkowych gabarytach”.

Obydwa urządzenia mają trafić na rynek w drugiej połowie przyszłego roku. Microsoft chce sobie dać trochę czasu, by maksymalnie je dopracować. I oby wyszło to im na dobre. Jeśli plan Amerykanów się powiedzie, to mają oni szanse na to, by wnieść powiew świeżości na rynek urządzeń mobilnych. A czy Wy kupicie te nowości z Redmond?