windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Plotki/przecieki Urzadzenia

Rewolucyjna klawiatura dla iPada w drodze? Apple postawi na nowy patent!

Bieżący rok dla tabletów od Apple jest rewolucyjny. Udostępniony im został bowiem iPad OS, który charakteryzuje przemodelowany interfejs użytkownika, mający na celu uczynienie z iPada uniwersalnego komputera dedykowanego codziennej pracy. Jak się okazuje, Apple ma jeszcze coś w zanadrzu – udoskonaloną, wygodniejszą klawiaturę ekranową dla swoich urządzeń.

Ma ona bazować na technologii Haptic Touch. W tym wypadku główną rolę mają więc odegrać elektrody dotykowe o strukturze statycznej. Taka klawiatura ekranowa miałaby reagować na interakcję wibracjami i daawać nam szeroki wybór w zakresie informacji, jakie chcemy wprowadzić z wykorzystaniem urządzenia. Podsumowując – Apple chce, by z ekranowej klawiatury iPada korzystało się równie wygodnie, co z klawiatur fizycznych, podłączanych do urządzenia bezprzewodowo. Póki co, rozwiązanie znajduje się w fazie głębokich testów. Nie wiadomo, kiedy koncern z Cupertino zdecyduje się na wprowadzenie go do swoich urządzeń.

Miejmy nadzieję, że nowość zadebiutuje relatywnie szybko. Nie wykluczone jednak, że Apple będzie chciało dokładnie ją dopracować i uczynić z niej jedną z kluczowych nowości dla iOS 14. O tym przekonamy się już wkrótce.

Źródło: Tablet-news