windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Urzadzenia

Klaruje się obraz przyszłorocznych iPhone’ów? Apple może postawić na nietypową diodę powiadomień!

Apple to jeden z liderów innowacyjności jeśli chodzi o producentów smartfonów. Zaledwie wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że najprawdopodobniej koncern ten będzie chciał pozbyć się z iPhone’ów niesławnego notcha. Dziś natomiast docierają do nas informacje wskazujące na to, że gigant z Cupertino może zastosować na pokładzie swoich urządzeń nietypową, ale doskonale nam znaną diodę powiadomień!

Mowa oczywiście o mrugającym jabłuszku umieszczonym na tylnym panelu urządzenia. Apple właśnie opatentowało takie rozwiązanie w odniesieniu do swoich smartfonów. Warto jednak wspomnieć, że koncern z Cupertino nie jest w tej kwestii pionierem – rozwiązanie takie zostało już bowiem wykorzystane w przypadku Razer Phone 2 oraz Motoroli One Zoom. Nieznana jest w tej chwili mechanika działania „jabłuszka powiadomień”. Być może Apple postawi na różne kolory, lub tryby „mrugania” w zależności od tego, jakie powiadomienie zagości na naszym telefonie.

Niewątpliwie takie „mrugające” logo Apple byłoby świetnym pomysłem na sygnalizowanie powiadomień. Z pewnością jednak takie rozwiązanie będzie miało wielu przeciwników. Dobrze więc, by koncern z Cupertino pozwolił na wyłączenie tej opcji z poziomu menu ustawień.

Źródło: The Verge