windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki

Korzystasz z Allegro? No to możesz paść ofiarą ataku! Podpowiadamy jak go uniknąć!

Allegro to chyba najpopularniejszy serwis zakupowy w Polsce. Nie ma chyba wśród nas osoby, która nie miała okazji z niego korzystać. Nie dziwi więc fakt, że chętnie wykorzystują go cyberprzestępcy po to, by przejmować nasze dane. Nie inaczej jest i tym razem. Podpowiadamy więc jak uniknąć problemów.

Ostatnimi czasy w sieci mówi się o mailach otrzymywanych rzekomo od administracji Allegro, wskazujących na konieczność zaakceptowania nowego regulaminu serwisu, dostępnego pod linkiem przesłanym w mailu. Pod żadnym pozorem nie bierzcie tego maila na serio. Wysyłany jest on bowiem z podejrzanie brzmiącego adresu: powiadomienia@allegrom.pl. Po kliknięciu w link przesłany w tym mailu zostaniecie przekierowani do fałszywej strony logowania, przez którą przestępcy mogą uzyskać dostęp do Waszego konta. O zagrożeniu po przejściu do wspomnianej strony powinny nas informować popularne przeglądarki – Firefox, Google Chrome, czy Safari, ale mimo to warto być szczególnie wyczulonym na wszelkie podejrzane wiadomości e-mail.

Allegro nie odniosło się jeszcze do całej sytuacji. Ja natomiast dziękuję wszystkim osobom, które poinformowały mnie o tym zagrożeniu. Nie oszukujmy się – takie sytuacje będą zdarzały się coraz częściej, więc korzystając z najpopularniejszych serwisów wykorzystujących nasze prywatne dane powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność.