windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Plotki/przecieki Urzadzenia

Koniec z wcięciami w ekranie? Czy Apple wyznaczy w przyszłym roku nowy trend?

Pamiętacie jeszcze kiedy rynkiem zawładnęła moda na wszelkiej maści notche na frontowych panelach smartfonów? To już dwa lata od momentu, w którym zaprezentowani zostali jej prekursorzy – Essential Phone oraz iPhone X. Co prawda notche zdążyły już „wyładnieć”, ale producenci szukają sposobów na to, jak całkiem pozbyć się ich ze smartfonów. I Apple może w przyszłym roku w tej kwestii… wrócić do korzeni!

Jak widzimy na powyższej grafice, Apple może zdecydować się na umieszczenie wszystkich czujników w górnej ramce urządzenia. Oczywiście może się to przełożyć na sytuację, w której będzie ona zwyczajnie grubsza od tych bocznych oraz „podbródka” smartfona. Niemniej jednak takie działania ze strony Apple mogą być impulsem dla innych producentów, często wzorujących się na wzornictwie urządzeń z Cupertino, do całkowitego odejścia od szpetnych notchy. Póki co jednak mamy do czynienia z pogłoskami, które zapewne potwierdzą się (lub nie) w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Apple z pewnością jednak snuje już koncepcje związane z przyszłorocznymi iPhone’ami. Trzeba więc założyć, że w każdej tego typu wiadomości, może być ziarnko prawdy. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści potwierdzające wzornictwo przyszłorocznych iPhone’ów.

Źródło: Twitter