windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android iOS Programy

Instagram z ciemnym motywem już na dniach? Informujemy jak możesz go sprawdzić!

Nie milkną echa wprowadzenia na rynek Androida 10 oraz iOS 13. Mamy więc sezon na ciemne motywy systemowe i za tym trendem muszą także nadążać twórcy aplikacji – w tym Facebook. Ciemny motyw Messengera jest już dostępny od dawna. Prowadzone są także zaawansowane prace nad podobnym rozwiązaniem dedykowanym głównej aplikacji klienckiej serwisu. Tymczasem dość niespodziewanie w sieci pojawiły się informacje, że ciemny motyw pojawił się u pierwszych użytkowników Instagrama.

Podobno można go już sprawdzać, jeśli macie dostęp do Androida 10 albo smartfona Samsunga z ciemnym motywem w ramach One UI. Wtedy wystarczy przełączyć się na systemowy „dark mode”, odpalić Instagrama i sprawdzić, czy załapaliśmy się na testy owej funkcji. Póki co, jest ona dostępna u nielicznych użytkowników, korzystających z aplikacji w testowej wersji v114.0.0.0.24. Tryb ciemny z pewnością nie jest jeszcze dostatecznie dopracowany i dlatego został udostępniony zaledwie garstce użytkowników Instagrama. Po wdrożeniu go do oficjalnej wersji aplikacji z pewnością w ustawieniach pojawi się dedykowana opcja pozwalająca na zmianę motywu tej niezwykle popularnej apki!

Dajcie nam koniecznie znać, czy załapaliście się do grona szczęśliwców testujących ciemny motyw Instagrama. Miejmy nadzieję, że prace nad nim nie będą trwały zbyt długo i zostanie on wkrótce udostępniony globalnie. Choć muszę przyznać, że osobiście bardziej wyczekuję analogicznej funkcji w klienckiej aplikacji Facebooka.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o