windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Microsoft Edge Narzędzia Programy

Microsoft też chce dostosować się do Androida 10. Ciemny motyw debiutuje w ważnych aplikacjach!

Android 10 wprowadza do oprogramowania od Google ciemny motyw systemowy, który ma nie tylko ładnie wyglądać, ale też chronić nasz wzrok czy przyczyniać się do zmniejszonego zużycia energii przez nasze urządzenie. Do nowych standardów wprowadzonych przez giganta z Mountain View zamierza dostosować się także Microsoft, który wprowadza „dark mode” do dwóch swoich sztandarowych produktów.

Mowa o przeglądarce Edge oraz o komunikatorze Skype. Co prawda alternatywna paleta barw oferowana była we wspomnianych aplikacjach od jakiegoś czasu, lecz dopiero teraz będzie przełączała się automatycznie wraz z motywem systemowym i jest przedstawiana jako „dark mode”. Warto odnotować, że podoba aktualizacja została całkiem niedawno wdrożona w przypadku Outlooka dla Androida. Microsoft postawił na odcienie szarości doskonale nam znane z aplikacji Google. Prezentują się one naprawdę nieźle! A wprowadzanie takich udogodnień to wyraźny sygnał wskazujący na to, że koncern z Redmond dba o użytkowników swoich usług, którzy przesiadli się z mobilnego Windowsa na Androida.

Podobne zmiany czekają wspomniane aplikacje dedykowane systemowi iOS. Niewykluczone, że teraz większość twórców apek będzie dążyła do wprowadzenia dla nich ciemnego motywu. Tego również będą oczekiwać użytkownicy, którzy będą wymagać, by po włączeniu „dark mode” wszystkie aplikacje oferowały spójny interfejs.

Źródło: Android Police