windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Google GPS Programy

Mapy Google z nowym trybem. Bo nie każdy musi wszystko wiedzieć!

Mapy Google w ciągu ostatniego roku przeszły sporą metamorfozę. Z prostej i średnio przydatnj aplikacji zmieniły się w naprawdę potężny kombajn nawigacyjny mogący godnie rywalizować z najpoteżniejszą konkurencją w tym segmencie. Jak się jednak okazuje, to nie koniec udogodnień ze strony koncernu z Mountain View.

Google postanowiło bowiem, że wprowadzi do swojego oprogramowania nawigacyjnego tryb incognito. Jego zadaniem będzie oczywiście możliwość ukrycia naszej aktywności w Mapach Google. Na ile to przydatna funkcjonalność? W pewnym sensie pozwoli nam utajnić aktywność, która może zostać wyśledzona przez niepowołane osoby, czyli informacje o odwiedzonych przez nas miejscach i przebytych trasach. Wprowadzanie tego typu funkcji to efekt zapowiedzi z konferencji deweloperskiej Google, na której zapowiedziano, że koncern bardziej skupi się na ochronie naszej prywatności.

W tej chwili do testów zaproszone zostało skromne grono wybranych użytkowników nawigacji od Google. Jeśli tryb incognito będzie się dobrze spisywał, to na pewno za kilkanaście dni zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom aplikacji.

Źródło: informacja prasowa