windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Huawei Urzadzenia

Huawei idzie w nowe. Koncern rozpoczyna sprzedaż laptopów z alternatywnym systemem!

Problemy Huawei z dostępem do amerykańskich produktów i usług nasilają się. Przez konflikt z rządem USA, koncern z Państwa Środeka nie tylko nie może wydawać nowych smartfonów z oficjalną dystrybucją Androida i usługami Google. Problem dotyczy również komputerów, które zostały odcięte od Windowsa. Chińczycy mają jednak plan i rozpoczęli dystrybucję produktów z alternatywnym systemem na pokładzie.

Jest nim oczywiście Linux. Producent postawił na dystrybucję Deepin. Smaku całej sytuacji dodaje fakt, że Linux Deepin powstał w… Chinach! Oprogramowanie zadebiutowało na pokładzie takich komputerów, jak Huawei MateBook X Pro, MateBook 13 i MateBook 14. Deepin jest dostępny na licencji Open Source. Można pobrać wersję z wgranym językiem angielskim, więc nawigacja po platformie nie sprawi problemów także użytkownikom spoza Chin.

Osobiście jestem ciekaw, czy są to podwaliny pod długofalową strategię Huawei. Trzeba też pamiętać, że decydując się na zakup sprzętu od giganta z Chin nie będziemy skazani na alternatywne dla Windowsa rozwiązania. Zawsze bowiem można dokupić „okienka” we własnym zakresie.

Źródło: Forbes