windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Ciekawostki Muzyka i Wideo Photo Programy

Google Camera 7.0 już tuż tuż! Ważne usprawnienia w drodze!

Trudno dziś o dobrą aplikację do wykonywania zdjęć w naszym smartfonie – z reguły jesteśmy skazani na rozwiązania dostarczane nam przez producenta danego smartfona. Swoje rozwiązanie firsuje też w tej kwestii koncern z Mountain View. Na dniach zadebiutuje Google Camera 7.0. Nowa wersja aplikacji przyniesie kilka ważnych usprawnień.

Źródło: XDA

Listę nowości otwiera zmiana położenia ikony spustu aparatu. Przycisk znajduje się teraz między migawką a ikonką przenoszącą nas do galerii. Druga, istotna nowość to dodanie opcji regulowania poziomu ostrości w trybie Night Sight. Ponadto użytkownik będzie mógł rozpocząć nagrywanie materiału wideo poprzez przytrzymanie spustu migawki w trybie wykonywania zdjęć. Niestety zarejestrowane w ten sposób wideo zaoferuje rozdzielczość zaledwie 720p. Podobno Google postawić ma także na poprawki zwiększające wygodę korzystania z zoomu w aplikacji aparatu.

Aplikacja najprawdopodobniej zadebiutuje wraz z nową generacją smartfonów Pixel pracujących pod kontrolą Androida 10. Oczywiście w sieci z pewnością pojawią się jej porty, pozwalające na skorzystanie z niej także na innych urządzeniach. Mi natomiast, na moim smartfonie nie udało sie uruchomić żadnego z takich portów przygotowanych dla poprzednich wersji aplikacji.

Źródło: XDA Developers