windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Cortana w końcu oficjalnie w Polsce! Jest jednak jedno „ale”!

Polscy użytkownicy od lat czekają na oficjalną dostępność Cortany w Polsce. Asystentka od Microsoftu mogłaby stanowić ciekawą alternatywę dla coraz lepszego Asystenta Google, który rozwija się w naszym kraju w satysfakcjonującym tempie. W pewnym sensie niedługo zostaną spełnione ich życzenia. Jest jednak jedno, duże „ale”.

Cortana trafi do Polski z aktualizacją Windowsa 10 zaplanowaną na wiosnę przyszłego roku. Nie będzie jednak komunikowała się z nami po polsku. Będzie więc dostępna na podobnych zasadach, jak Siri od Apple. W tej chwili trudno określić, czyy Microsoft będzie się starał o to, by Cortana przemówiła do nas w naszym rodzimym języku. Ze wzlgędu na niską popularność wyszukiwarki Bing w naszym kraju, może to być bardzo trudne do zrealizowania przedsięwzięcie. Koncern z Redmond jednach chyba coraz bardziej zdaje sobie z tego sprawę i chce doprowadzić do tego, by Cortana jako usługa skupiała się przede wszystkim na wspieraniu obsługi produktów i usług Microsoftu. Może więc nigdy nie zastąpić nam pełnoprawnego asystenta głosowego.

Osobiście mam nadzieję, że Cortana w znacznym stopniu pomoże nam w interakcji z systemem Windows 10 i że kiedyś przemówi do nas po polsku. Czy to jednak tylko pobożne życzenia? Tego z pewnościa nie wie nawet w tej chwili sam Microsoft. Musimy więc uzbroić się jeszcze w ogromną dawkę cierpliwości.

Źródło: Windows Insider