Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Akcesoria Aktualności Urzadzenia Xiaomi

Xiaomi prekursorem nowego trendu. Chińczycy zawstydzili nawet Apple!

Obecnie rynkiem smartfonów trzęsą trzy koncerny – Apple, Samsung i nieco ostatnio podupadły Huawei. Temu ostatniemu po piętach depcze Xiaomi, które nie jest skonfliktowane z rządem USA i zdecydowanie chce wykorzystać swoje pięć minut. Chińczycy zaprezentowali właśnie najmocniejszą ładowarkę bezprzewodową na rynku.

Nosi ona nazwę Wireless Charging Stand, jest chłodzona aktywnie z użyciem wiatraka i będzie współpracować w pierwszej kolejności ze smartfonem Xiaomi Mi 9 Pro 5G, który wspiera nowy standard szybkiego ładowania znany pod nazwą Mi Charge Turbo. Urządzenie naładujemy z mocą 30W, co powinno się przełożyć na naładowanie smartfona z baterią 4000 mAh do pełna w około 69 minut. To jednak nie jest szczyt możliwości Xiaomi – koncern bowiem testuje już ładowanie 40W.

Jestem ciekaw czy Xiaomi będzie konsekwentnie rozwijać swoje technologie bezprzewodowego ładowania. Jeśli w tej kwestii zostanie obrany mądry kierunek, to koncern z Chin ma szanse na to, żeby zostać liderem segmentu takich ładowarek. A czy Wy korzystacie z bezprzewodowego ładowania na co dzień?

Źródło: informacja prasowa