Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Apple iOS macOS Urzadzenia

Apple prezentuje świetne nowości! Sprawdź podsumowanie dzisiejszej konferencji!

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna, doroczna konferencja poświęcona nowościom od Apple. Koncern z Cupertino uraczył nas kilkoma naprawdę ciekawymi premierami z różnych kategorii sprzętu i usług. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej – w tym celu przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie!

W pierwszej kolejności zaprezentowana została po raz kolejny subskrypcja Apple Arcade, która związana jest z udostępnianiem przez Apple dostępu do ponad XXX fantastycznych gier (w tym ekskluzywnych tytułów dedykowanych urządzeniom od Apple) w całkiem przystępnej cenie odpowiadającej 4,99 USD. Apple zaznacza, że w tej cenie uzyskamy dostęp do gier dla całej rodziny.

Następnie odbyła się prezentacja związana z Apple TV+. Gigant z Cupertino chce dzięki swojej nowości nawiązać rywalizację z takimi potęgami jak HBO GO czy Netflixem. W ofercie serwisu dostępne będą ekskluzywne produkcje określane jako Apple Originals. Serwis ma wystartować 1 listopada, a jego zawartość będzie aktualizowana co miesiąc. Tutaj również kwota subskrypcji wynosić będzie 4,99 USD, a dla nabywców nowych urządzeń od Apple, przez pierwszy rok usługa będzie dostępna za darmo!

Kolejnym punktem programu była prezentacja nowego iPad’a siódmej generacji stworzonego w celu uzyskania jeszcze wyższej jakości pracy z iPadOS. Apple chce by urządzenie było przystępne cennowo i oferowało wysoki komfort pracy m.in. dzięki ekranowi o przekątnej 10.2″, czy nowej funkcji Smart Connector ułatwiającej podłączanie do iPad’a dodatkowych urządzeń. Aparat urządzenia charakteryzować ma rozdzielczość 8 MP. Ponadto możemy liczyć na obecność TouchID czy Cena urządzenia ma startować od 329 USD.

Następnie zaprezentowany został najnowszy Apple Watch. Inteligentny zegarek z Cupertino przeszedł metamorfozę i jest teraz jeszcze bardziej dostosowany do potrzeb użytkownika. Piąta generacja zaoferuje wazną nowość znaną jaką Always-On Retina Display. Ponadto zegarek wyposażony zostanie we wbudowany kompas. Apple Watch Series 5 pojawi się w nowej, tytanowej wersji kolorystycznej, a jego cena ma startować od 399 USD.

Creme la creme konfernecji stanowiła prezentacja nowych iPhone’ów. Jako pierwszy, przedstawiony został iPhone 11, który ma być bezpośrednim następcą modelu Xr, będącego najlepiej sprzedającym się smartfonem ostatniego roku. Nowe urządzenie wyposażone zostanie w procesor A13 Bionic i zaoferuje ciekawe, nowe funkcje multimedialne – m.in. podwójny obiektyw aparatu (12MP +12 MP) z automatycznym trybem nocnym, nagrywanie frontową kamerą (11 MP) w 4k czy Slofies, czyli selfie w slow-motion. Słuchawka otrzymała 6,1-calowy panel LCD Liquid Retina HD o rozdzielczości 1792×828 pikseli. Wykonana jest ze szkła, a producent pokusił się o uodpornienie jej na przypadkowe zalania.Ponadto warto wspomnieć, że względem poprzednika, wydłużono czas pracy urządzenia o 1 godzinę. Ceny iPhone 11 mają startować od 699 USD.

Kolejne nowości to iPhone 11 Pro i 11 Pro Max. Oferowały będą zbliżone do podstawowego modelu specyfikacje, przy róznicy w przekątnej ekranu. Ponadto możemy liczyć na obecność potrójnego obiektywu głównego aparatu (12 MP obiektyw główny + 12 MP szerokokątny + 12 MP teleobiektyw). Zaoferują znacznie poprawiony czas pracy między ładowaniami w stosunku do poprzedników (odpowiednio o 4 i 5 godzin) oraz w zestawie otrzymają dedykowaną, szybką ładowarkę 18 W. Ceny startować mają od 999 i 1099 USD.