Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualizacje Aktualności Android Honor Huawei Urzadzenia

EMUI 10 już wkrótce! Sprawdź kiedy wyląduje na Twoim smartfonie!

Huawei boryka się ostatnio z kolejnymi problemami związanymi z dostępnością oficjalnej dystrybucji Androida oraz usług Google. Nie przeszkadza to jednak Chińczykom w snuciu planów związanych z udostępnieniem EMUI 10. W sieci pojawiła się bowiem grafika obrazująca rozkład rozsyłania odpowiedniej aktualizacji dla poszczególnych smartfonów.

Jak wodać (i co nie jest zaskoczeniem), w pierwszej kolejności nakładkę otrzymają debiutujące słuchawki Mate 30 i Mate 30 Pro. Następnie, do końca roku trafi ona na pokład pozostałych, najnowszych flagowców, które wyszły spod skrzydeł Huawei i Honora. Przyszły rok z kolei – a dokładniej dwa piewsze jego kwartały – przyniosą najnowszą wersję nakładki z Chin dla pozostałych, kwalifikujących się do aktualizacji produktów koncernu. Ciągle natomiast nie wiadomo w jaki sposób Huawei chce wybrnąć z konfliktu z rządem USA i Google. Być może receptą będzie tu Harmony OS, który jednak nie jest jeszcze w tej chwili ukończony.

No cóż – pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. EMUI 10 przyniesie liczne usprawnienia dla smartfonów Huawei. Nawet, jeśli koncern z Państwa Środka zostanie odcięty od oficjalnej wersji Androida, to na pewno będzie chciał dodawać do swojej nakładki jak najwięcej przydatnych nowości.

Źródło: informacja prasowa