windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Benchmark bezlitosny dla Nokii 9 PureView. Miał być hit, a jest kompromitacja?

Pamiętacie jeszcze Nokię 9 PureView? My też zdążyliśmy o niej zapomnieć. Ten flagowiec od fińskiego koncernu miał być objawieniem na rynku foto-smartfonów, a tak naprawdę zaginął w gąszczu urządzeń bez wyrazu. Teraz przypomina nam o nim DxOMark i niestety nie są to dobre wieści dla fanów mobilnej fotografii.

Nokia 9 PureView w popularnym, fotograficznym benchmarku „wykręciła” bardzo słaby wynik i została wyprzedzona nawet przez leciwego Samsunga Galaxy S7. Osiągnęła zaledwie 85 punktów, a to wynik zrównujący ją z… iPhone 7. Wydaje się więc, że Nokia 9 PureView nie ma szans na zdobycie tytyłu najlepszego, fotograficznego smartfona. Warto jednak odnotować, że jej pięć obiektywów doskonale spisuje się w kwestii wykonywania zdjęć portretowych – i to właśnie użytkownicy nastawiający się na wykonywanie takich fotografii powinni się nią zainteresować.

No cóż – ambitne plany Nokii okazały się nijak adekwatne do możliwości modelu 9 PureView. Oby wyciągnięte zostały konsekwencje niezbędne, by uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Trzymamy kciuki za Nokię i HMD!

Źródło: GSMArena