Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Ciekawostki Samsung Urzadzenia

Telefon jako terminal płatniczy? Samsung już nad tym pracuje!

Smartfony, dzięki odpowiednim aplikacjom od Google i Apple, coraz częściej służą nam jako karty płatnicze. Co by jednak było gdyby urządzenia wyposażone w chip NFC mogły służyć nam także jako terminale? Takie rozwiązanie chce przeforsować Samsung dzięki SoftPOS. Prace podobno znajdują się już w zaawansowanym stadium!

Aplikacja ma być wspólnym „dzieckiem” Samsunga (zapewni bezpieczeństwo transakcji dzięki Knox), Visa (odpowie za przetwarzanie płatności) oraz Fiserv (dostawca aplikacji). W funkcjonowaniu nowości nie będzie wielkiej filozofii – po uruchomieniu aplikacji płacić będziemy jak w przypadku „tradycyjnych” płatności zbliżeniowych. Rozwiązanie zostało zaprezentowane na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Testowane natomiast będzie w pierwszej kolejności w Polsce!

Jestem ciekaw, jak rozwiązanie będzie sprawowało się w praktyce i czy naprawdę będzie charakteryzował je wysoki poziom bezpieczeństwa zawierania i przetwarzania transakcji. Jeśli tak, to SoftPOS może znaleźć naprawdę wielu entuzjastów.

Źródło: Android Police