Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

IFA 2019: Nokia 6.2 i Nokia 7.2 oficjalnie. To świetne, fotograficzne średniopółkowce!

Na startujących właśnie targach IFA 2019, Nokia będąca pod zarządem HMD Global zaprezentowała dwa mocne średniopółkowce, o zacięciu fotograficznym, które mogą poważnie namieszać w segmencie urządzeń o mocnej specyfikacji i przystępnej cenie. Co te produkty zaoferują użytkownikom? Rzućmy okiem!

Pierwsza z nowości zaoferuje ekran o przekątnej 6,3″, rozdzielczości FullHD i wsparciu dla HDR10. Ponadto możemy liczyć na obecność procesora Snapdragon 636, wspieranego przez 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika zarezerwowano 32 lub 64 GB wbudowanego magazynu danych. Aparaty? Możemy liczyć na obecność głównego obiektywu z matrycą 16 MP oraz szerokiego kąta o rozdzielczości 8 MP. Nie zabrakło także obiektywu do pomiaru głębi o rozdzielczości 5 MP. Co ciekawe, Nokia 6.2 pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K.

Druga z nowosci to już nieco wyższa półka. Co prawda, design oraz przekątna ekranu pozostaje taka, jak w przypadku modelu 6.2, a więc mamy tu 6,3-calową matrycę IPS z obsługą HDR10. Procesor na który postawił producent to natomiast Snapdragon 660. Nabywca będzie miał do wyboru warianty 4/64 lub 6/128 GB. Nokia 7.2 wyposażona zosała w trzy obiektywy aparatu –

  • 48 MP obiektyw główny,
  • 8 MP obiektyw szerokokątny,
  • 5 MP obiektyw dedykowany pomiarowi głębi.

Kamerka do selfie i rozmów wideo zaoferuje natomiast rozdzielczość 20 MP, z technologią łączenia danych z czterech sąsiadujących ze sobą pikseli.

Jak widać, nowości od Nokii prezentują się imponująco. W tej chwili czekamy jeszcze na oficjalne informacje dotyczące dostępności i cen urządzeń w Polsce. Być może mamy do czynienia z prawdziwymi hitami sprzedażowymi!

Źródło: informacja prasowa