Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualizacje Aktualności Android Google Narzędzia Programy

Kolejna aplikacja Google oficjalnie z trybem ciemnym!

Google bardzo starało się, by wszystkie aplikacje dostarczane przez koncern i instalowane domyślnie na pokładzie smartfonów pracujących pod kontrolą Androida, do momentu premiery jego najnowszej odsłony oferowały dostęp do trybu ciemnego. Prace wydłużyły się jednak. Warto natomiast odnotować, że kolejne apki spod znaku Google, co kilka dni oferują nam możliwość włączenia wcześniej wspomnianej funkcji.

Nie inaczej jest z Dyskiem Google. Przez pewien czas losowo wybrani użytkownicy usługi mogli testować tryb ciemny w tej aplikacji. Nie było jednak możliwe ręczne włączenie go w ustawieniach. Koncern z Mountain View postarał się jednak o to, by odpowiednia funkcja była już dostępna dla każdego użytkownika Dysku. Oczywiście tryb ciemny dysku nie odbiega stylistycznie od tego, do czego Amerykanie zdążyli nas już przyzwyczaić i prezentuje się naprawdę nieźle!

Oczywiście niektórzy użytkownicy Dysku mogą jeszcze oczekiwać na odpowiednią aktualizację, gdyż Google ma w zwyczaju udostępnianie takich nowości falami. Miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni ciemnego motywu doczekają się także Gmail, wyszukiwarka Google oraz Sklep Play.