windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Huawei zdradza datę premiery smartfonów Mate 30. Tylko czy naprawdę jest na co czekać?

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery nowej generacji smartfonów Mate od Huawei. W międzyczasie natomiast koncern z Chin zmaga się z problemami związanymi z dostępem do oficjalnej wersji systemu Android. Data premiery nowości została ujawniona, jednak nie wiadomo, czy mają one szanse na jakikolwiek rynkowy sukces.

Wiadomo już, że flagowce od Huawei będą miały ogromny problem z dostępem do usług Google oraz do Sklepu Play. Mówi się wręcz, że urządzenia zadebiutują z Androidem z wolnej licencji na pokładzie, a przedstawiciele koncernu z Państwa Środka będą chcieli w tej sytuacji jak najszybciej dogadać się z Google w kwestii wsparcia dla modeli Mate 30, aby móc wydać dla nich stosowną aktualizację, która wprowadzi na pokład smartfonów odpowiednią wersję Androida wraz z nakładką EMUI oraz dostępem do usług Google. A premiera przecież już 19 września w Monachium!

W związku z tym rodzi się pytanie – czy na tą chwilę jest sens ekscytować się premierą Mate 30? Trudno na nie odpowiedzieć. To z pewnością będzie świetny smartfon, ale bez dostępu do usług Google raczej nie poradzi sobie w starciu z Galaxy Note 10. Wszystko w rękach negocjatorów z Huawei!

Źródło: informacja prasowa