windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Huawei Urzadzenia

Ta wieść wstrząśnie rynkiem smartfonów? Huawei ma poważny problem!

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o nadchodzącej premierze smartfonów Huawei Mate 30 oraz Huawei Mate 30 Pro. Mają to być fantastyczne, fotograficzne flagowce. Jak się jednak okazuje, ich premiera jest zagrożona z powodu… najnowszych informacji napływających do nas z obozu Google!

Koncern z Mountain View twierdzi bowiem, że urządzenia nie otrzymały certyfikacji i nie mogą być sprzedawane z oficjalną wersją Androida i usługami Google na pokładzie. To alarmująca wiadomość, gdyż korzysta z nich liczne grono fanów marki Huawei. Amerykanie tłumaczą decyzję banem ze strony władz Stanów Zjednoczonych. Co prawda został on odroczony o 90 dni, ale jedynie w przypadku obecnych już na rynku smartfonów. Do tych Modele Mate 30 się nie zaliczają, dlatego zostaną objęte banem. To ogromny cios w koncern z Państwa Środka. HarmonyOS nie jest jeszcze dopracowany w takim stopniu, by „upychać” go na pokładzie flagowych smartfonów.

Nie są gotowe także usługi, które miały być realną altermnatywą dla produktów Google. Premiera modeli Mate 30 i Mate 30 Pro jest więc zagrożona. Czy Huawei opóźni ją i znajdzie receptę na problemy? A może – w najgorszym przypadku – zostanie odwołana? Trzymamy kciuki za Chińskiego producenta, a o rozwoju wydarzeń będziemy Was na bieżąco informować!

Źródło: XDA