windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Programy

Będzie specjalny komunikator od Facebooka dla Instagrama! Poważnie?

Facebook ma już w swoich rękach kilka ważnych, społecznościowych marek, jak Messenger, WhatsApp czy chociażby Instagram. Najwyraźniej jednak bałagan w jego usługach jest jeszcze zbyt mały, gdyż gigant zamierza stworzyć kolejny komunikator, tym razem dedykowany użytkownikom tego ostatniego. Jaki będzie Threads for Instagram?

Aplikacja została stworzona z myślą o kontakcie z naszymi bliskimi znajomymi (możemy w taki sposób oznaczać konta znajomych na Instagramie). Ma on ułatwić kontakt z nimi i pokazywać, czy są aktualnie online. Być może w niedalekiej przyszłości Threads zastąpi wbudowany w Instagrama komunikator. Na razie jednak można odnieść wrażenie, że będzie to aplikacja dublująca jego funkcjonalności i zaśmiecająca przestrzeń dyskową naszego smartfona. Może dojść wkrótce do sytuacji, w której aplikacja Instagrama zostanie przesycona niepotrzebnymi funkcjami w podobny sposób, jak androidowy klient Facebooka.

Od momentu przejęcia aplikacji przez Facebooka w znacznym stopniu zatracono ideę Instagrama jako serwisu służącego do dzielenia się momentami, zdjęciami. Czy serwis stanie się „drugim Facebookiem”? Takie działania mogą zniechęcić użytkowników do dalszego korzystania z usług tej platformy społecznościowej.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o