Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualizacje Aktualności Android Google Narzędzia Programy

Nowy Sklep Play dostępny dla wszystkich!

Sklep Play to jeden z najpopularniejszych sklepów z aplikacjami dostępnych dla smartfonów. Google niedawno zapowiedziało wprowadzenie subskrypcji premium w ramach tej usługi. Ostatnimi laty miejsce z którego pobieramy aplikacje ewoluowało – jak się okazuje – w dobrym kierunku.

Google długo zwlekało z oficjalną premiera nowego interfejsu Sklepu Play. Co prawda niektórzy użytkownicy mogli testować go od dłuższego czasu. Jednak wielu z nas nadal było skazanych na wcześniejszą wersję usługi. Teraz już każdy z nas może skorzystać z aplikacji pod względem wizualnym dostosowanej m.in. do Gmaila, czy Dysku Google. I muszę przyznać, że moim zdaniem nowy Sklep wygląda wyśmienicie. Co ciekawe, Google w zanadrzu ma dla nas jeszcze tryb ciemny Sklepu Play. Póki co jednak nie wiadomo, kiedy zostanie oficjalnie udostępniony użytkownikom.

Aplikacje Google zmieniają się na ogromny plus. Co prawda koncern z Mountain View dostosował już większość z nich do standardów nowej odsłony Androida, jednak na poprawki czeka jeszcze sporo apek wydanych przez twórców tego popularnego systemu. Myślę jednak, że Google skupi się także na ich rozwoju i efekty zobaczymy już wkrótce.