windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Programy

Ciemny motyw wkrótce w aplikacji Facebooka!

To już grubo ponad pół roku temu Facebook zaprezentował nam nowego Messengera dla Androida, oferującego m.in. tryb dark mode pozytywnie wpływający na interfejs aplikacji choćby po zmroku. Całkiem niedawno informowaliśmy Was natomiast o tym, że niektórzy użytkownicy mogą już testować Facebooka w nowej szacie graficznej. Czas na kolejne, dobre wieści!

Na Twitterze pojawiły się pierwsze wieści wskazujące na testy ciemnego motywu dla wspomnianej aplikacji. Informacje odczytano z kodu aplikacji. Co prawda, mają znajdować się one dopiero w bardzo wczesnej fazie. Podejrzewam jednak, że twórcy Facebooka uporają się z nimi do końca bieżącego roku. Przygotowanie ciemnego motywu dla tak rozbudowanej aplikacji, jak klient popularnego serwisu społecznościowego jest procesem dość czasochłonnym.

Mam nadzieję, że ciemny motyw Facebooka będzie przynajmniej tak przyzwoity, jak ten oferowany przez Messengera. Co prawda nie jestem z niego zadowolony w takim stopniu, jak z „dark mode” w aplikacjach Google, jednak uważam, że i tak nie można mu wiele zarzucić. A czy Wy będziecie korzystać z ciemnego motywu Facebooka?

Źródło: Twitter