windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung Urzadzenia Xiaomi

Aparat o potężnej rozdzielczości wkrótce w smartfonach Samsung i Xiaomi!

Samsung niejednokrotnie zaskakiwał nas ciekawymi funkcjami, które wprowadzał do swoich smartfonów. Nie inaczej może być i tym razem. W sieci właśnie pojawiły się wieści o potężnym module aparatu, który koncern z Korei miał opracować wraz z Xiaomi. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu rozwiązaniu.

Nowa martyca nosi nazwę ISOCELL Bright HMX. Będzie to rozwiązanie absolutnie rekordowe w świecie smartfonów. Wspomniany moduł aparatu charakteryzuje rozdzielczość 108 MP i przekątna 1/1,33 cala, oraz wielkość piksela wynosząca 0,8 mikrometra. Jestem ciekaw jak takie parametry przełożą się na jakość wykonywanych zdjęć. Trzeba bowiem pamiętać, że imponujące liczby w kwestii megapikseli to nie wszystko i nie gwarantują one fenomenalnych zdjęć. Podobno aparat od Samsunga i Xiaomi domyślne ma uwieczniać chwile w rozdzielczości 27 MP. Wykorzystać ma także technologię Tetracell, która jest odpowiednikiem technologii Quadbayer od Sony.

To może być początek nowej wojny na megapiksele. Huawei z pewnością nie będzie biernie przyglądać się poczynaniom Samsunga i Xiaomi. Możemy się więc spodziewać jeszcze potężniejszego aparatu w przypadku modelu P40 Pro. Tylko czy taka rywalizacja naprawdę jest nam potrzebna?

Źródło: Ice Universe