windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google iOS

Świetna nowość w Mapach Google! Nawigacja jeszcze bardziej intuicyjna?

W ostatnich miesiącach Google wprowadziło do aplikacji Mapy wiele ciekawych nowości, które w znaczącym stopniu usprawniły korzystanie z tego przydatnego narzędzia. Na dniach trafi do nich kolejna funkcja, która usprawni nawigowanie – szczególnie piesze w mieście!

Google wprowadza bowiem nawigację opartą na rozszerzonej rzeczywistości. Nazywa się ona LiveView i pomoże nam przemieszczać się po mieście na podstawie kluczowych punktów mapy. Aby skorzystać z nowej funkcji, musicie korzystać ze smartfona ze wsparciem dla ARCore lub ARKit. Najnowsza funkcja od Google wykorzystuje aparat naszego smartfona i pozwala na przyglądanie się otoczeniu w danym mieście w widoku z nałożonymi wskazówkami prowadzącymi nas do wskazanego miejsca. To kolejna w tym roku ciekawa nowość, która trafiła do Map od Google (wcześniej koncern z Mountain View uraczył nas rozszerzonymi funkcjami związanymi z fotoradarami).

Niestety ze względu na specyfikacje mojego smartfona nie będzie mi dane sprawdzić nowej funkcji. Jestem więc ciekaw Waszych opinii z nią związanych. Może dane było Wam już przetestować nowy sposób na miejską nawigację w praktyce?

Źródło: informacja prasowa