windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

DTS:X w Windows 10 – nowość można już testować!

Któż z nas nie oczekuje od swojego urządzenia pracujacego pod kontrolą Windowsa wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku? Dla wielu z nas to wręcz kluczowa kwestia. Do tej pory mogliśmy korzystać z aplikacji Dolby Access. Tym razem w Sklepie Microsoft pojawiło się nowe rozwiazanie w tej kwestii – DTS:X.

Na wstępie trzeba wspomnieć, że nie jest to rozwiązanie darmowe. Można pobrać odpowiednie kodeki ze Sklepu Microsoft bezpłatnie, jednak ich aktywowanie na naszym urządzeniu wiąże się z wydatkiem rzędu 46 zł dla kina domowego, oraz kolejnych 93 zł dla słuchawek. Na szczęście można przetestować rozwiązanie w ramach bezpłatnego okresu próbnego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kodeki sprawdzą się wyłącznie w przypadku gier lub filmów zakodowanych dźwiękiem DTS.

Czy nowość będzie wśród użytkowników równie popularna jak Dolby Access? Trudno to w tej chwili prognozować. Wiadomo, że konkurencyjne rozwiązanie jest w tej chwili w większym stopniu cenione przez użytkowników. Być może z czasem stan ten ulegnie zmianie.

Źródło: Sklep Microsoft