windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Tak się aktualizuje smartfony! Huawei daje dobry przykład!

Jeszcze kilka lat temu można było mówić o ogromnym problemie producentów smartfonów z udostępnianiem najnowszych aktualizacji dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Dziś sytuacja nadal nie jest idealna, ale wiele zmieniło się w tej kwestii na lepsze.

Doskonały przykład w kwestii aktualizacji dają ostatnio Nokia, Samsung czy chociażby Huawei, który udostępnił właśnie EMUI 9.1 wraz z Androidem Pie dla leciwego już smartfona, jakim jest model P10 Plus. W tym miejscu warto przypomnieć, że nowa wersja oprogramowania przynosi nie tylko odświeżenie wizualne samego systemu, ale i także niezwykle przydatne nowości, jak system plików EROFS, który pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca w pamięci telefonu czy GPU Turbo 3.0, które przypadnie do gustu miłośnikom gier mobilnych.

Postawa Huawei jest godna podziwu. Mam nadzieję na dalszy progres wśród producentów w kwestii udostępniania aktualizacji oprogramowania. Jeszcze wiele jest w tej kwestii do zrobienia. Choćby w przypadku oprogramowania brandowanego przez operatorów, które często jest udostępniane że sporym opóźnieniem.

Źródło: Gizmochina