windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Nowe Nokie na horyzoncie! Lepsze od Samsungów i Huawei?

Nokia przebojem wróciła na rynek smartfonów i obecnie oferuje nam naprawdę świetne, ale często niedoceniane urządzenia. W ciągu najbliższych tygodni koncern będący pod zarządem HMD Global zaprezentuje dwa nowe średniopółkowce, które mogą na nas zrobić świetne wrażenie!

Nokia 6.2

Pierwsze z urządzeń to model 6.2. Do czynienia będziemy mieć z dość dobrze wyposażonym smartfonem, na którego pokładzie zaznamy dobrodziejstw związanych z obecnością procesora Snapdragon 660. Słuchawka dostępna będzie w wariantach 4/64 oraz 6/128 GB. Liczyć możemy na obecność aparatu o rozdzielczości 48 MP (wspieranego przez drugi, dedykowany rozmywaniu tła na zdjęciach) oraz baterii o pojemności 3500 mAh. Obraz będzie wyświetlany na 6,18-calowym ekranie IPS TFT LCD o rozdzielczości Full HD+. Liczyć możemy także na obecność Nokia OZO Audio, portu USB 3.0 typu C i złącza słuchawkowego 3,5 mm.

Nokia 7.2

Nokia 7.2 zostanie wyposażona w ten sam aparat, który otrzyma tańsza nowość. Ponadto możemy liczyć na obecność procesora Snapdragon 710 wspieranego przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na dane użytkownika. Powinniśmy też doczekać się mocniejszego wariantu tego smartfona (6/128 GB?). Obraz będzie wyświetlany na ekranie o przekątnej 6,18″ wykonanym w technologii IPS TFT LCD, o rozdzielczości Full HD+ i ze wsparciem HDR10.

Nowości zapowiadają się więc naprawdę ciekawie i w końcu nadążają za konkurencja. Czy przyczynią się wraz z nadchodzącą Nokią 8.2 do poprawienia sytuacji marki Nokia na rynku? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Źródło: GSM Arena