windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google iOS macOS Narzędzia Programy Windows 10

Można już testować świetną funkcję Google Chrome!

Google już jakiś czas temu wprowadziło do swojej przeglądarki ciemny motyw, który możemy m.in. zmienić wraz ze zmianą motywu systemu Windows 10. Koncern z Mountain View chce jednak pójść o krok dalej i umożliwić nam także wyświetlanie samych stron internetowych w tzw. „dark mode”. Samo rozwiązanie można już sprawdzać osobiście, jeśli lubicie testować nowości w Chrome!

Aby to zrobić, trzeba zainstalować Chrome Canary. Kolejnym krokiem powinno być uruchomienie menu konfiguracyjnego przeglądarki poprzez wpisanie w pasku adresu: chrome://flags. Gdy już to zrobimy, trzeba przebić się przez liczne ustawienia do momentu, w którym odnajdziemy linijkę o treści: Force Dark Mode for Web contents, i odznaczyć „enabled”. Od tego momentu możemy testować jak sprawdza się ciemny motyw dla zawartości stron internetowych.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy opcja zostanie udostępniona w stabilnej wersji Chrome. Obstawiam jednak, że jeśli testy będą przebiegały pomyślnie, to skorzystamy z niej wszyscy już jesienią, w przypadku wersji 79 popularnej przeglądarki.

Źródło: XDA