windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Huawei Urzadzenia

EMUI 9.1 – jest rozpiska przebiegu aktualizacji w Polsce! Sprawdź koniecznie!

Huawei, mimo poważnych problemów z pierwszej połowy bieżącego roku, trzyma się na rynku bardzo dzielnie i ciągle zwiększa swoje przychody. Fanów smartfonów chińskiego producenta z pewnością ucieszy aktualizacja do EMUI 9.1, która została już udostępniona części urządzeń. Pozostałe natomiast, otrzymają ją w naszym kraju według poniższego harmonogramu.

Aktualizacja EMUI przyniesie dla wspomnianych urządzeń udogodnienia takie, jak nowy system plików EROFS poprawiający wydajność smartfona i pozwalający na oszczędność dodatkowych megabajtów w pamięci naszego smartfona oraz tryb GPU Turbo 3.0, który sprawi, że nasze urządzenie będzie lepiej radziło sobie w kwestii mobilnego gamingu.

Oczywiście w pierwszej kolejności nową wersję oprogramowania otrzymają smartfony zakupione w tzw. „wolnej sprzedaży”. Operatorzy bowiem nadal mają problemy z regularnym udostępnianiem aktualizacji systemu. Widzę to dobitnie na przykładzie mojego Samsunga Galaxy A6, który mimo udostępnienia oficjalnego Androida Pie w kwietniu, do dziś nie otrzymał jego wersji brandowanej przez sieć Plus. Pozostaje uzbroić się więc w sporo cierpliwości.

Źródło: Huawei