windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Testy Windows Phone 8 – nowy system coraz bliżej?

Być może kolejny raz mamy do czynienia tylko z plotką, ale wygląda na to, że „Apollo” jest w fazie testów – jak bardzo zaawansowanej, trudno powiedzieć. Świadczyć może o tym choćby fakt, że na stronie DSLReport, związanej z testowaniem prędkości mobilnych przeglądarek i internetu, udostępnione zostały wyniki testów dla urządzeń z systemem Windows Phone8.
Dotyczyły one operatorów T-Mobile i Verizon a telefony z WP8 pojawiły się pod nazwami Qualcomm Fluid i Nokia Fluid oraz pracowały z przeglądarką IE10. Obecność urządzeń z nadchodzącym „Apollo” w swoich logach systemowych zarejestrowały też portale wpcentral.com i wppoweruser.com. Na chińskiej witrynie wpxap.com pojawiły się również plotki jakoby jeden z pracowników miał testować WP8 na Lumii 800. Wcześniej o rzekomych testach na Lumii 610 informował portal Insiders.

Coraz więcej źródeł zaczyna podawać też wiadomości, że oprócz wprowadzenia wsparcia dla procesorów dwurdzeniowych oraz większych rozdzielczości w WP8 pojawić ma się VPN, możliwość tworzenia folderów czy zbiorczego usuwania wiadomości SMS/MMS. Poprawiona zostanie ogólna prędkość i responsywność systemu oraz otrzymamy ulepszony mobilny Internet Explorer. Panowie z Insiders wierzą też, że pojawi się opcja, pozwalająca na powiększanie miniatur obrazów poprzez przysunięcie telefonu bliżej w kierunku naszej twarzy.
Wszystkie te rewelacje traktować trzeba jednak z (bardzo) dużą rezerwą, bo tak naprawdę, trudno, którąkolwiek z nich potwierdzić na 100%. Nie ulega natomiast wątpliwości, że „Apollo” będzie kolejnym ważnym krokiem w rozwoju WindowsPhone, więc chyba warto czekać.
 

Źródło: wppoweruser.com