Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Bezpieczeństwo Google

Użytkowniku Androida uważaj! Twojego smartfona może odwiedzić Agent Smith!

System Android mimo, że coraz bezpieczniejszy, nie potrafi nas ustrzec przed wszystkimi niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Ukazują to najnowsze problemy związane z wirusem o wdzięcznej nazwie Agent Smith. W jaki sposób może on zagrozić naszym smartfonom?

Nowy wirus zaatakował już niemal 25 milionów smartfonów. W jaki sposób działa? Podszywa się pod znane aplikacje mobilne i w ten sposób zmusza nas do oglądania natarczywych reklam. Nie wiadomo jeszcze, czy czasem nie zbiera i nie przesyła dalej naszych wrażliwych danych. Wirus, co ciekawe nie został wykryty w Sklepie Play, lecz w alternatywnym markecie – 9Apps. Najwięcej zainfekowań odnotowano w Indiach, USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Warto więc zwracać nieco baczniejszą uwagę na to, jakie aplikacje i gry pobieramy oraz unikać produktów od mało znanych developerów. Nie wiadomo bowiem, czy Agent Smith nie zagościł już w Sklepie Play. Miejmy nadzieję, że Google szybko znajdzie sposób na to, jak uchronić nasze smartfony przed tym zagrożeniem.

Źródło: Checkpoint