Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android Google Narzędzia Programy

Asystent Google wkrótce z ciekawymi nowościami!

Asystent Google towarzyszy polskim użytkownikom Androida od ponad pół roku. Koncern z Mountain View nieustannie go rozwija po to, by mógł w naszej codziennej egzystencji odgrywać jak najważniejszą rolę. Już wkrótce Asystent doczeka się nowych, ciekawych funkcji, dzięki którym pomoże nam lepiej zaplanować dzień!

Nowe funkcje Asystenta zostały wykryte w kodzie wersji beta aplikacji Google (10.20). Pierwsza z nowości to dedykowany przycisk asystenta wyświetlany na ekranach oferujacych funkcję Always-on-Display. Ma on pozwolić na korzystanie z Asystenta bez konieczności odblokowywania smartfona. Jego funkcje mają być jednak w tym trybie dość ograniczone tak, by nie było możliwe ingerowanie w prywatne dane użytkownika. Tryb ten będzie zwanym „trybem otoczenia”. Ponadto Asystent ma być teraz bezpieczniejszy – oprogramowanie ma w taki sposób rozpoznawać nasz głos, by np. ktoś nie mógł użyć nagrania celem uzyskania dostępu do np. naszego konta bankowego. Google chce także postawić na szersze „uczenie” się przez Asystenta naszych zainteresowań oraz codziennych czynności, by ten mógł przewidywać nasze możliwe zapytania i przez to jeszcze skuteczniej nam pomagać.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie możemy się spodziewać premiery nowości. Czy Google zdąży z ich wdrożeniem do końca bieżącego kwartału? Byłby to naprawdę optymistyczny scenariusz. Pora uzbroić się w nieco cierpliwości, bo jeśli doniesienia się potwierdzą, to Asystent Google zaliczy naprawdę spory progres!

Źródło: 9to5google