windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Apple iOS Urzadzenia

Świetna funkcja od Apple dla fanów rozmów wideo!

Apple to bez wątpienia koncern, który w wielu technologicznych kwestiach związanych ze swoimi produktami oferuje nam wręcz wizjonerskie rozwiązania. Tym razem Amerykanie przygotowali dla nas kolejną, ciekawą nowość. Jest ona związana z przeprowadzaniem rozmów wideo.

Koncern z Cupertino chce wdrożyć nową funkcję, której zadaniem będzie pomoc w nawiązywaniu kontaktu wzrokowego z naszym rozmówcą. Warto zauważyć, że często w trakcie prowadzenia rozmów wideo spoglądamy – zamiast w kamerkę – na ekran naszego smartfona. Dla niektórych użytkowników może być więc nienaturalnym to, że nie spoglądamy na nich w trakcie rozmowy. Apple chce temu zaradzić, wprowadzając do FaceTime tzw. „korektę źrenic”. Jest ona już testowana w ramach iOS 13. Dzialanie funkcji polega na poprawie wyglądu naszych źrenic w taki sposób, byśmy nawet w trakcie patrzenia w ekran sprawiali wrażenie, jakbyśmy kierowali nasz wzrok na kamerkę urządzenia.

Apple chce jak najszybciej wprowadzić nową funkcję do swojego oprogramowania, lecz wpierw musi ona zostać gruntownie przetestowana. Miejmy nadzieję, że już wkrótce inni producenci rozważą pójście w tym kierunku w kwestii rozmów wideo.

Źródło: Twitter