Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualizacje Aktualności Android Ciekawostki Google

Google ma nowy sposób na szybki transfer plików! Poznajcie Fast Share!

Google nie ustaje w próbach udoskonalania systemu Android. Musi więc dbać także o wprowadzanie nowych metod wymiany plików. Tegoroczna odsłona systemu z Mountain View „ubija” Android Beam. W jego miejsce zadebiutuje jednak nowy standard transferu znany jako Fast Share.

Na czm polegać ma jego działanie? To proste! Co ciekawe nie będzie nam potrzebny moduł NFC. Połączenie między urządzeniami ma być inicjowane przez Bluetooth, a same pliki przesyłane będą przez Wi-Fi. W odniesieniu do Android Beam poprawa jakości ma polegać na szybszym przesyłaniu plików o sporym rozmiarze. Fast Share pojawi się w menu udostępniania plików i będzie można z niego korzystać w bardzo intuicyjny sposób. Ciekawostką w przypadku testowej wersji oprogramowania jest możliwość parowania smartfona z Chromebookami czy sprzętem od Apple!

Nie wiadomo jeszcze kiedy Fast Share zostanie udostępnione użytkownikom Androida i czy będzie ono ograniczone wyłącznie do najnowszej odsłony systemu od Google. Warto jednak zaznaczyć, że bardzo podobnym, konkurencyjnym rozwiązaniem jest Huawei Share.

Źródło: XDA Developers9to5Google