windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nokie 710 i 800 z odblokowanymi bootloaderami

Dla wielu z Was może to być bardzo ciekawa informacja, otóż okazuje się, że Nokia przypadkiem wypuściła na rynek modele 710 i 800, w których zapomniano zabezpieczyć odblokowany bootloader Qualcomma. W wyniku tego otrzymujemy telefon, do którego bez większych przeszkód wgramy custom-rom(y) czy aplikacje homebrew. Liczba telefonów z tego rodzaju „bonusem” nie jest dokładnie znana, ale na pewno nie jest bardzo wysoka, więc szansa, że właśnie na taki model traficie też nie jest pewnie zbyt duża. Co więcej każda aktualizacja oprogramowania za pomocą Nokia Connection Suite nadpisze niestety bootloader Qualcomma, oryginalnym zablokowanym już bootloaderem Noki.
Jeżeli nie wiemy jak sprawdzić, który bootloader posiadamy, wystarczy postępować według informacji na tej stronie. Gdy okaże się, że jesteśmy posiadaczem rozblokowanego telefonu, na forum XDA znajdziemy poradnik jak flashować nasz telefon przygotowanym custom-romem.
Warto jednak pamiętać, że taka „zabawa” jest niebezpieczna i może skończyć się zbrickowaniem  telefonu, czego nie obejmuje oczywiście gwarancja. Z drugiej strony jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, otrzymamy odblokowane urządzenie, co równa się z nieco większą kontrolą nad „zamkniętym” systemem.