windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android OnePlus Oppo Urzadzenia

Smartfony już wkrótce z ultraszybkim ładowaniem dzięki fantastycznej technologii!

Kolejne lata przynoszą nam coraz to nowsze rozwiązania w zakresie ładowania smartfonów. Akumulatory niektórych z nich napełniane są już naprawdę szybko, a właśnie pojawiła się nadzieja na to, że ładowanie będzie przebiegało w iście błyskawicznym tempie.

Wszystko za sprawą chińskich producentów. Obecnie taki standard jeśli chodzi o ładowanie smartfona to 1,5-2h. Dzięki technologii Super FlashCharge lansowanej przez koncern BBK Electronics odpowiedzialny za takie marki, jak Oppo, Vivo, OnePlus i Realme. Nowa technologia pozwoli na naładowanie baterii o pojemności ok. 4000 mAh w niecałe 13 minut za sprawą mocy aż 120W! Póki co jednak nie wiadomo jaki wpływ będzie miało takie ładowanie na żywotność samych baterii oraz na nagrzewanie smartfonów.

Jeśli okaże się, że nowa technologia zostanie dostatecznie dopracowana i będzie – co najważniejsze – bezpieczna dla użytkowników i urządzeń, to możemy mówić o prawdziwej rewolucji. W końcu każdy z nas chciałby móc naładować smartfona w niespełna kwadrans, prawda?

Źródło: XDA