windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Microsoft Edge

Testy Microsoft Edge startują na nowych platformach!

Microsoft zaangażował w rozwój nowej wersji przeglądarki Edge większość sił przerobowych. Stąd opóźnienia w przypadku innych projektów, takich jak na przykład nowy, lekki system operacyjny. Dla fanów Edge mamy dobre wieści! Koncern z Redmond udostępnił ją właśnie do testów na kolejnych platformach.

Mowa oczywiście o systemach Windows 7 oraz Windows 8. Ich użytkownicy mogą już instalować testową wersję nowego Edge. Rozwojowe wersje przeglądarki (oznaczone jako Canary oraz Dev) zostały udostępnione testerom przez koncern z Redmond. Można je pobrać ze strony dedykowanej programowi Insider dla Edge. Osobiście pobrałem już instalator, ale jeszcze nie zdążyłem sprawdzić jak nowa wersja Edge sprawuje się w praktyce. Na pierwszy rzut oka interfejs nowości prezentuje się całkiem przyjemnie i raczej nie pogubią się w nim fani Chrome. Minusem jest to, że na razie przeglądarka nie jest dostępna w języku polskim. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości stan ten ulegnie zmianie.

A czy Wy testujecie już nową wersję Edge? Jakie są Wasze opinie na ten temat? Czy uważacie, że Microsoft może teraz na poważnie zaistnieć na rynku przeglądarek internetowych?

Źródło: informacja prasowa