Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android Apple Honor Huawei iOS OnePlus Redmi Urzadzenia Xiaomi

Spada sprzedaż flagowych smartfonów. A przyczyna jest błaha i oczywista!

Najnowsze statystyki wskazują na to, że z roku na rok spada sprzedaż flagowych, najlepiej wyposażonych smartfonów, które do niedawna sprzedawały się w grubych milionach egzemplarzy. Co ciekawe powód takiego obrotu spraw jest błahy i oczywisty!

Chodzi bowiem o to, że średniopółkowe smartfony są coraz mocniejsze i często w zupełności wystarczają nam w codziennych zastosowaniach. Co ciekawe, na rynek trafiają także wydajne i stosunkowo niedrogie urządzenia mogące liczyć na regularne aktualizacje, jak Redmi Note 7. Oczywiście na takim stanie rzeczy najwięcej zyskują producenci atrakcyjnych cenowo urządzeń – Huawei, Xiaomi, czy OnePlus. Nawet Samsung zdecydował się na zmiany w portfolio i wdrożenie nowych urządzeń z linii Galaxy A, które pod względem ceny mają dorównywać chińskiej konkurencji. A na owej rewolucji najwięcej traci… Apple. Koncern z Cupertino podupadł na dostawach swoich produktów aż o -20%. Ten rok może nie być dla niego lepszy – nowe iPhone’y nie będą rewolucyjne i zaoferują głównie nowocześniejszy moduł kamery.

Oczywiście smartfony Premium najlepiej sprzedają się w USA. Europejczycy natomiast częściej stawiają na nieco tańsze urządzenia. Czy tendencja ta będzie się pogłębiała? Przekonamy się w ciągu nadchodzących miesięcy!

Źródło: Counterpoint Research