windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Huawei w jednej kwestii pokona Samsunga jeszcze w tym miesiącu!

Huawei nadal boryka się ze sporymi problemami powiązanymi z banem ze strony władz Stanów Zjednoczonych. Właśnie przez te sankcje raczej nie wyprzedzi w najbliższym czasie Samsunga i nie zostanie najpotężniejszym producentem smartfonów na świecie. Ma natomiast szanse na to, by zwyciężyć w innej kwestii!

Koncern z Chin jest już rzekomo gotowy na rynkową premierę modelu Mate X i ma on zadebiutować na półkach sklepowych jeszcze w tym miesiącu. Warto przypomnieć, że największy konkurent chińskiego „składaka”, czyli model Galaxy Fold od Samsunga zaliczył ogromną, wizerunkową wpadkę związaną z elastycznymi ekranami montowanymi na pokładzie swojego, składanego smartfona. I przez to nie wiadomo czy w ogóle trafi do sprzedaży. Huawei natomiast śpieszy się z premierą swojego „składaka” także z innego względu – chce go wprowadzić do sprzedaży jak najszybciej, by miał szanse na debiut pod kontrolą Androida z nakładką EMUI, co do którego ban ze strony Google został zawieszony na trzy miesiące.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Mate X trafi do sprzedaży w Polsce. W tej kwestii premiera może się jeszcze nieco opóźnić. A co Wy myślicie o składanych smartfonach? Skusilibyście się na taki zakup? Czy uważacie, że urządzenia tego typu są na rynku zbędne?

Źródło: Gizmochina