windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Narzędzia Programy Windows 10

Chrome 75 już jest! Sprawdź jak włączyć ważną funkcję!

Google udostępniło właśnie najnowszą wersję swojej przeglądarki internetowej – Chrome 75. Zaoferuje ona użytkownikom świetne nowości – zarówno w wersji dedykowanej komputerom, jak i smartfonom. Podpowiadamy Wam dziś jak włączyć najciekawszą z nich!

Chrome dla Androida zaoferuje nam teraz odświeżony widok kart. Latwiej będzie między nimi nawigować w momencie, w którym będziemy mieć ich otwartych całkiem sporo. Obecnie, w takiej sytuacji przełączanie się między kartami bywa często problemowe i mało czytelne. Ponadto będziemy mogli grupować karty przeglądarki tworząc w ich obrębie swoiste foldery, dzięki którym nawigowanie pomiędzy stronami będzie jeszcze wygodniejsze. W tym celu stworzony został specjalny, wirtualny przycisk, który posłuży do umieszczania stron w stworzonych przez nas grupach.

Chrome dla komputerów z Windows także zaoferuje kilka ciekawych nowości. Mowa o m.in. Web Share API, dzięki któremu niektóre witryny będą mogły korzystać z systemowego okna udostępniania. Ponadto zmniejszono latencję na stronach pozwalających na rysowanie. Nie można pominąć także funkcji pauzowania przy przewijaniu, która ma przełożyć się na wygodniejsze przeglądanie rozmaitych galerii zdjęć.

Najciekawsza nowość została zaszyta w ustawieniach Chrome. Można już bowiem testować tryb czytania. Można uruchomić go pod linkiem: [KLIK] odhaczając odpowiednią opcję. Włączymy ją następnie w podmenu Chrome „Zbadaj stronę”. Warto jednak pamiętać, że póki co jest to funkcja eksperymentalna.

Nową wersję Chrome można już pobierać. Dajcie znać, czy udoskonalenia przypadły Wam do gustu!

Źródło: informacja prasowa