windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Honor Huawei Urzadzenia

Ark OS z ważną funkcją. Czy to prawidziwy ratunek dla Huawei?

Huawei ma spore problemy z oprogramowaniem związanym ze swoimi urządzeniami mobilnymi – ze względu na amerykaskie sankcje współpracę z Chińczykami zawiesił Microsoft oraz koncern Google. Wydaje się jednak, że chiński gigant przygotował odpowiedź, mającą konkurować zarówno z „okienkami”, jak i „robotem”.

Mowa o Ark OS. Jest to póki co bardzo enigmatyczny system, który – jak podejrzewamy – bazuje na projekcie AOSP. W sieci pojawiły się już pierwsze zrzuty ekranu z oprogramowania, które znajduje sie jeszcze w fazie wczesnych, lecz bardzo intensywnych testów. Huawei zapewnia, że udostępnione zostanie jeszcze w tym roku. Sam interfejs oprograma bardzo nawiązauje do nakładki EMUI. Ale to nie wszystko! Ark OS ma podobno otrzymać możliwość uruchamiania aplikacji napisanych na potrzeby systemu Android. Ma być to recepta Huawei na problemy nowego systemu z bazą aplikacji. Te natomiast miałyby być pobierane z App Gallery.

Według wstępnych doniesień, Ark OS ma być instalowany także na pokładzie laptopów z Chin. Czy sprawdzi się w ich przypadku? Przekonamy się już wkrótce! Windowsa jednak (wraz z jego sztanadrowymi funkcjami) trudno bedzie w pełni zastąpić.

Źródło: Softpedia