Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android Google GPS Programy

Kolejne usprawnienie Map Google związane z fotoradarami już w drodze!

Ostatnie dni przynoszą nam bardzo ciekawe informacje związane z Mapami Google. Koncern z Mountain View dodał ostatnio do nich powiadamianie o fotoradarach i o dopuszczalnej prędkości na poszczególnych etapach trasy. Do sieci trafiają jednak wieści o kolejnym udogodnieniu, które uczyni korzystanie z Map jeszcze wygodniejszym.

Wspomniane przeze mnie wcześniej informacje o rozmieszczeniu fotoradarów będą mogli dodawać sami użytkownicy Map i będą one uaktualnianie na bieżąco, co przełoży się na jeszcze dokładniejsze informowanie kierowców o warunkach panujących na wyznaczonej przez nich trasie. Możliwe ma być także uzupełnianie informacji związanych z mobilnymi punktami pomiaru prędkości. Co ciekawe, spotkaliśmy się już wśród Waszych komentarzy z opiniami, że wprowadzenie tej funkcji byłoby bardzo mile widziane. Nowość będzie wprowadzana stopniowo, więc w każdej chwili może trafić w ręce polskich użytkowników.

Podejrzewam, że Google już wkrótce poszerzy swoje Mapy o następne, przydatne funkcje. Koncern z Mountain View nabiera w tej kwestii rozpędu i ma czytelne ambicje by ich produkt uzyskał status najlepszej nawigacji dla urządzeń mobilnych.

Źródło: TechCrunch