windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Huawei Urzadzenia Xiaomi

Smartfony Huawei zwracane na potęgę! Przez aferę nikt ich nie chce?

Sankcje nałożone przez rząd Stanów Zjednoczonych na koncern Huawei wstrząsnęły rynkiem urządzeń mobilnych. Trudno się temu dziwić. Jeden z najpotężniejszych producentów w jednej chwili stracił dostęp do oprogramowania oraz najważniejszych dostawców technologii i certyfikatów. Wywołało to swoistą panikę wśród fanów Huawei, którzy na potęgę zwracają do sklepów zakupione niedawno produkty.

Wiele sklepów bowiem oferuje możliwość zwrotu zakupionego produktu w okresie do 30 dni od momentu jego nabycia, z czego chętnie korzystają – byli już – użytkownicy smartfonów Huawei. Zadecydowały o tym problemy koncernu oraz widmo braku dostępu do aktualizacji dla systemu Android. Użytkownicy z pewnością obawiają się (mimo zapewnień, że wszystko jest pod kontrolą) utraty dostępu do usług Google. Huawei z pewnością mocno odczuje taki obrót spraw pod względem finansowym.

Kto zapełni rynkową lukę po Huawei? Producenci już rozpoczęli walkę o klientów chińskiego giganta. W dobrej sytuacji wydaje się być Xiaomi, które oferuje smartfony o świetnej relacji ceny do możliwości. Czy jednak zdołają przekonać do siebie klientów poszukujących m.in. świetnych fotograficznych urządzeń? Przekonamy się już wkrótce!

Źródło: Business Insider