windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Lumia Nokia RetroSpekcja Urzadzenia Windows 10 Mobile Windows Phone

RetroSpekcja: Lumia 830 – średniopółkowiec idealny?

Nokia w swoim portfolio oferuje dziś spory wybór średniopółkowych smartfonów. Warto jednak pamiętać, że już dobrych kilka lat temu posiadała w ofercie genialne „średniaki”, a jednym z nich była Lumia 830.

Smartfon ten oferował nabywcom proste, ale i jednocześnie niezwykle eleganckie wzornictwo. Wykonany był ze świetnej jakości materiałów. Można nim było wykonywać świetne zdjęcia. Zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby nie kulejący sklep z aplikacjami, których było jak na lekarstwo, to byłoby to urządzenie kompletne.

Lumia 830 nie oferowała nam kosmicznie mocnych podzespołów. Płynną i bezproblemową pracę zapewniało jej świetnie zoptymalizowane oprogramowanie. Niestety nie doczekała się następcy. I być może był to jeden z większych błędów Microsoftu. W serii x5x zaoferował nam bowiem świetne Lumie 950 i 950 XL oraz bardzo przeciętne modele Lumia 550 i 650, które mało kto chciał kupować.

Z pewnością do dziś pojedyncze egzemplarze Lumii 830 zalegają w Waszych szufladach. Jak je wspominacie? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi opiniami!