windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Microsoft Edge

Microsoft Edge debiutuje na macOS!

Wreszcie! Nową wersję Microsoft Edge bazującą na Google’owskim silniku Chromium mogą już testować nie tylko użytkownicy Windowsa 10, ale i fani macOS. Instalator przeglądarki został udostępniony użytkownikom komputerów od Apple!

Rozwojowe wersje Edge (oznaczone jako Canary oraz Dev) zostały udostępnione testerom przez koncern z Redmond. Można je pobrać ze strony dedykowanej programowi Insider dla Edge. Na pierwszy rzut oka interfejs nowości prezentuje się całkiem przyjemnie i raczej nie pogubią się w nim fani Chrome. Minusem jest to, że na razie przeglądarka nie jest dostępna w języku polskim. Warto wspomnieć o tym, że Edge na macOS otrzymał wsparcie dla dotykowego paska Touch Bar. Pozwoli to na sprawne przełączanie się pomiędzy kartami, szybki dostęp do skrótów do stron internetowych, oraz na sterowanie odtwarzaczem wideo.

A czy Wy zamierzacie sprawdzić Edge w przypadku sprzętów pracujących pod kontrolą macOS? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się z nami swoimi wrażeniami! Jesteśmy ciekawi czy koncern z Redmond stanął na wysokości zadania i zaoferował fanom Apple naprawdę świetnie działającą przeglądarkę.

Źródło: Microsoft