windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Narzędzia Programy

Rewolucyjna funkcja wkrótce w Tłumaczu Google!

Tłumacz Google to narzędzie bardzo często wykorzystywane nie tylko przez użytkowników Androida. Aplikacja w znaczącym stopniu ułatwia komunikację pomiędzy osobami mówiącymi w różnych językach. Produkt koncernu z Mountain View doczeka się wkrótce najważniejszej aktualizacji od kilku lat.

Udoskonalone zostanie tłumaczenie tekstu poprzez aparat naszego urządzenia. Do tej pory funkcja ta nie działała zbyt dobrze i w wielu sytuacjach potrafiła zawodzić. Dlatego właśnie koncern Google chce w jej przypadku postawić na poprawki mające poprawić jakość pracy z tym narzędziem. Najważniejszą będzie automatyczne wykrywanie tłumaczonego za pomocą aparatu języka. Do tej pory musieliśmy wybierać go ręcznie przed wykonaniem tłumaczenia, co mogło być problemem jeśli nie wiedzieliśmy z jakim językiem mamy do czynienia. Po wdrożeniu aktualizacji Tłumacz poprzez aparat naszego urządzenia sam będzie wykrywał jako język chcemy przetłumaczyć.

To spore udogodnienie. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy koncern wdroży owo rewolucyjne rozwiązanie. Czekamy na nie z niecierpliwością!

Źródło: 9to5google