windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności macOS Microsoft Edge Windows 10

Edge dla Windows 7 i 8.1 nie jest priorytetem dla Microsoftu!

Testy przeglądarki Edge w nowej wersji, opartej na Chromium wkroczyły już w decydującą fazę. Aplikację mogą już pobrać i sprawdzać wszyscy użytkownicy „dziesiątki”. Jak się natomiast okazuje, przygotowanie wersji przeglądarki dedykowanej starszym odsłonom „okienek” nie jest dla Microsoftu priorytetem.

Jak wskazuje bowiem serwis WindowsUnited kolejnym krokiem w procesie rozwoju nowej wersji przeglądarki z Redmond (swoją drogą jestem ciekaw czy zawojuje ona rynek) ma być udostępnienie jej wersji dla systemu macOS dla Apple. Najwyraźniej użytkownicy „jabłek” są dla Microsoftu ważniejsi od tych korzystajacych ze starszych Windowsów, które otrzymają dostęp do nowego Edge na samym końcu.

Trudno się dziwić takiemu podejściu ze strony Microsoftu. MacOS Mojave jak i Windows 10 to najbardziej aktualne wersje systemów dedykowanych komputerom. Windows 7 i 8.1 są natomiast nadal wspierane, ale powoli wygaszane przez koncern z Redmond, który liczy na to, że ich użytkownicy wkrótce przesiądą się na „dziesiątkę”.

Źródło: WindowsUnited