windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Lumia Nokia RetroSpekcja Urzadzenia Windows Phone

RetroSpekcja: Nokia Lumia 920 – pierwszy, prawdziwy flagowiec z Windows Phone?

Gdzie te stare, dobre czasy w których mobilny Windows świecił swoje największe triumfy, a Nokia oferowała całkiem pokaźne portfolio smartfonów z „okienkami” na pokładzie? Wyróżniającym się produktem była solidna Lumia 920 – pierwszy flagowiec z prawdziwego zdarzenia z Windowsem na pokładzie.

Smartfon ten nie oferował nam pokaźnych rozmiarów ekranu czy dostępu do imponującej bazy aplikacji. Był jednak solidną i dość ciężką konstrukcją z całym multum ciekawych „ficzerów”. Na jego pokładzie nie zabrakło świetnego jak na tamte czasy aparatu wykonującego naprawdę dobre zdjęcia. Producent pomyślał także o czułym ekranie dotykowym, który można było obsługiwać nawet w rękawiczkach. Nie zabrakło NFC oraz funkcji ładowania bezprzewodowego. Poza tym, Lumia 920 była do bólu poprawna. Dzięki mobilnemu Windowsowi działała naprawdę płynnie, bez większych zacięć nawet po latach.

I mogę potwierdzić to osobiście, bo sam byłem właścicielem takiego urządzenia. Niestety po wielu latach nie przetrwała próby czasu. A szkoda, bo pewnie wracał bym do niej do dziś. Największa wada? Moim zdaniem bateria. Przy częstym użytkowaniu musiałem ładować ją przynajmniej dwa razy dziennie, co było bardzo irytujące. Sam telefon wspominam jednak z ogromnym sentymentem.

Zapewne wśród Was jest wielu byłych użytkowników tego smartfona. Jak go wspominacie? A może zdarza się Wam korzystać z niego do dziś?